Aktuality

Starší žáci se v něděli 29.9.19 zúčastnili benefičního turnaje Domčův sen pro Nadační fond dětské onkologie Krtek

Naši starší žáci podpořili benefiční turnaj Domčův sen pro Nadační fond dětské onkologie Krtek, který se konal v neděli 29.9.2019.

více webu www.vysledky.domcuvsen.cz .
Za Domčův sen a pořadatelský tým
www.domcuvsen.cz
Syn si přál uspořádat charitativní turnaj. Po jeho úmrtí jej v Brně-Ivanovicích organizuje jeho otec
Prostřednictvím fotbalového turnaje se v neděli v Brněnských Ivanovicích splní jeden dětský sen. Pro svého syna Dominika to udělá Robert Bárta. Ten je hlavní organizátor soutěže pro hráče do patnácti let, o jeho nápad ale nejde.
Pozvánku na turnaj přijala desítka moravských klubů včetně těch největších, jako jsou Zbrojovka Brno a Sigma Olomouc (ilustrační foto
„Turnaj se jmenuje Domčův sen. Je to sen mého syna, který před dvěma lety onkologicky onemocněl. Jeho snem bylo uspořádat fotbalový turnaj, kde si zahraje a kde zviditelní Nadační fond dětské onkologie Krtek, protože se stará o děti a o rodiče, pomáhá v každodenní strasti, kterou mají. Bohužel loni na podzim nemoci podlehl. Jako tatínek si myslím, že dětské sny se mají plnit,“ popisuje Radiožurnálu Robert Bárta.Jeho syn Dominik před onemocněním hrál fotbal za Svratku Brno. Dvanáctiletý chlapec přišel s nápadem na uspořádání charitativního turnaje při dlouhém pobytu v nemocnici.„Často se probudil se snem, že hraje fotbal na Svratce. Pak řekl: Až se uzdravím, uděláme fotbalový turnaj, kam pozveme další týmy. Pro něj byly důležité informace o dětské onkologii pro všechny děti,“ říká Bárta.Hlavním cílem fotbalového turnaje není jenom vybrat peníze na fungování Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Pořadatelé si přejí především zasáhnout samotné účastníky fotbalové soutěže pro žákovská družstva.„Děti budou poprvé ve svém životě přímo donátory a účastníky nějaké charitativní akce. To je z mého pohledu velmi důležitá edukativní záležitost. Vysvětlit dětem, že v životě není jen radost, což je ten sport, ale i starost, což je ta charitativní část toho turnaje,“ vysvětluje Bárta.Hledání fotbalových hvězdiček pokračuje i v září

Stejně jako v květnu se tradičně i v zářijovém měsíci uskuteční desítky náborových akcí po celé České republice. Díky nim budou mít tisíce dětí možnost poznat skutečnou radost z pohybu a také krásy sportu, především fotbalu. Fotbalová asociace České republiky proto opět volá: „Hledáme fotbalové hvězdičky“! 
Mladší přípravka - r.2011, 2012 – každé pondělí od 16:30  a čtvrtek od 17.00 na hřišti v Žebětíně.  
Fotbalová školička - r. 2013, 2014 a mladší - každé pondělí od 16:30 a čtvrtek od 17.00 na hřišti v Žebětíně.


Hodnocení SR 2019/2019

Muži začali v krajské soutěži I.A třídy již pátou sezónu. Novou sezónu začali pod novým trenérem Vladimírem Kinským. Kádr mužstva byl doplněn o více jak o polovinu mužstva. Od některých hráčů se čekalo více. Kvalitu potvrdili Fr.Svoboda a T.Hoda.
Na podzim nám chyběl klasický útočník, který by dokázal rozhodovat zápasy. Na jaře se vrátil Ivo Havelka a Tom Juříček, který naši hru dopředu oživili, ale zase jsme se potýkali s mizovou hrou dozadu. Mužstvo se umístilo na 9.místě (31 b., skore 49:61). Po konci sezony odchází řada hráčů, takže budeme mít co dělat , vytvořit de facto nové mužstvo.
Naši Starší žáci, kteří vytvořili združené družstvo s Bosonohama jednoznačně vyhráli MP města Brna a příští rok zahrají krajskou soutež, kde vytvoří žáci združené družstvo Žebětín/Bystrc. Mladší žáci se umístili na 4. místě. 
Starší přípravka pod vedením P. Severou stabilizovala kádr a kluky fotbal baví a to je v tomto případě nejdůležitější. Velká škoda je, že mladší přípravka se musela odhlástit ze soutěže, protože kluky nemá na mistrovských utkáních utkáních kdo vést. Naděje umírá poslední…třeba někdo z rodičů?? Stále chybí trenéři !! Přidávají se další nejmladší ročníky 2012/2013 jako „fotbalová školička“.


Žáci postupují do Krajské soutěže

Starší žáci jako sdružené družstvo Žebětín/Bosonohy vybojovali 1. místo v městském přeboru města Brna a příští rok si zahrají krajskou soutež. Pro SR 2019/2020 vytvoříme sdružené družstvo žáků Žebětín/Bystrc.

 


SK Žebětín hledá naléhavě trenéry MLÁDEŽE

 

pro mladší přípravku a mladší žáky. 

Nabízíme: 

- možnost sportovního růstu a zajištění trenérského vzdělání 

- Finanční ohodnocení 
Zájemci se mohou hlásit na tel. 606 722 641.
 


1 2 3 4 5 6 7 8
Vážený návštěvníku, tato stránka používá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.