Aktuality

Desatero k restartu soutěží FAČR

1. Přestupní období se prodlužuje do 14. 5. 2021.

2. S ohledem na aktuální vývoj soutěží Výkonný výbor rozhodl o plošném zrušení kompenzačních poplatků pro ročník 2020/2021, a to v plném rozsahu.

3. Soutěžní ročník bude plošně restartován dohrávkou podzimní části soutěže.

4. Řídící orgán soutěže určí „inkubační dobu“ pro přípravu klubů před restartem soutěže.

5. Soutěžní ročník se nebude prodlužovat, tzn. všechny soutěže budou ukončeny do 30.6.2021, resp. do 27. 6. 2021.

6. Pro regulérní ukončení SR je nutné odehrát více než 50 % všech soutěžních utkání v dané soutěži (Soutěžní řád schválen před začátkem soutěže).

7. Soutěžní utkání se odehrávají v maximálním možném počtu, která opatření ze strany Vlády ČR dovolí.

8. Pokud jde o kontumaci, pak
- za odehraná utkání se považují i kontumovaná,
- utkání klubu, který je z důvodu rozhodnutí hygieny umístěn do karantény, se nekontumuje.

9. V případě různého počtu odehraných utkání na konci soutěžního ročníku se použije koeficient.

10. Termín pro plošné zrušení soutěží se prozatím neurčuje.
Hodnocení Podzim 2020

Ohlédnutí za PODZIMem 2020 – SR 2020/2021:
 
Muži začali v krajské soutěži I.A třídy již sedmou sezonu. Loňská jarní sezona kvůli koronaviru skončila dříve než vůbec začala. To že nikdo nepostupoval a nesestupoval nás pravděpodobně vlastně zachránilo od sestupu. Trenér Aleš Martínek to neměl po letní přestávce vůbec jednoduché, kdy se téměř nepřetržitě buduvalo nové mužstvo. Na přípravě a trénincích se podílel kondiční trenér Filip KOFY Košecký, Zdeněk Cihlář a Jan Buček ml.. V zimním období Jara Matonoha, kteří přispívali svými zkušenostmi na rozvoji kondice a taktických věcí při zápasech našeho mužstva a jim patří velký dík. Tým byl doplněn hlavně o mladé hráče, kteří sbírají zkušenosti a chtějí na sobě pracovat a dostat se do sestavy v krajských soutěžích. Přípravné zápasy ukázaly slabiny, nezkušenost a naivní hru mladých hráčů, kteří se teprve učí hrát mužský fotbal. Musíme si zvyknout na důraz, zkušenosti a rychlost protihráčů. Cíl jako trenéra je vyhnout se bojům o záchranu a dál budovat mužstvo pro další sezóny. To vše dle slov pane trenéra Aleše Martínka. Ale nutno podotknou, že oproti loňsku je zde vidět značný pokrok hlavně v defenzívě. Z deseti odehraných kol jsme v šesti utkáních prohráli jen o jednu branku a převážně proti silným soupeřům odehráli velmi dobré utkání (Tišnov, Zbraslav, Rajhradice). Velmi nás můžou mrzet utkání ve Vojkovicích, Soběšicích a v Zastávce kde jsme díky neproměnování šancí a nezkušeností ztratily body až v závěru utkání. Podzimní část byla ukončena předčasně, kdy zbývaly odehrát tři poslední kola. Momentálně se necházíme na předposledním místě (13. místo-4 b., 1-1-8 9:17), ale do jara chceme mužstvo posílit hlavně v ofenzívě a pevně věříme, že i v tabulce půjdeme nahoru.Naši dorostenci r.2004-2005 si někteří zahráli krajskou soutež společně na Dostě Bystrc.a ostatní získavají zkušenosti v okresním přeboru. To stejné platí pro kluky r.2006 a 2007, kteří take hrají společně na Dostě Bystrc krajskou soutež. 
Mladší žáky ročníky (2009-2008) začal koncem léta trénovat pan Libor Sládek a v městském přeboru si kluci pod jeho vedením vedoou velmi dobře a jsou ve středu tabulky..
Starší a mladší přípravku vede velmi poctivě Tomáš Jarušauskas, který se po odchodu trenéra Přemka Severy potýkal s konsolidací jednotlivých mužstev. Koncem sezony se kluci začali herně zápas od zápasu zlepšovat. 
Fotbalovou školičku (2014 a mladší) vede velmi svědomitě Jirka Dubovov za asistence             Vl. Stuchlíkem. 
Pro děti je v těchto věkových kategoriích velmi důležité, aby se pohybově rozvijely a hra i pohyb je bavil. Koncem září se nám take podařilo uspořádat nábor. Stále se ale potýkáme s nedostatkem trenérů v mladěžnických kategoriích.


Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 13. 10. 2020

Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 13. 10. 2020

V návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR upřesňujeme pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit vůbec v období ode dne 14. října 2020 od 00:00. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59.
V těchto dnech platí, že:
  1. se nekonají žádná soutěžní utkání
  2. je zakázáno používat:
  • vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
  • vnitřní sportoviště
  1. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření
  2. v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.


Nábor čtvrtek 24.9.2020

Ve čtvrtek dne 24.09.2020 v 16:00 proběhl nábor (září - měsíc náborů) "mladých nadějí" za účasti cca 50 dětí.


Hledáme fotbalové hvězdičky tento čtvrtek 24.9.20 od 16:00h
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Vážený návštěvníku, tato stránka používá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.