Aktuality

Muži začali v krajské soutěži I.A třídy již šestou sezónu.Trenér Vladimír Kinský to neměl po letní přestávce vůbec jednoduché, protože  odešla nebo ukončila činnost více jak 80% mužstva. Tým byl doplněn hlavně o mladé hráče, kteří sbírají zkušenosti a jejich momentální kvalita a zkušenost pro tuto soutež bohužel ve většině případech neodpovídá. Vstup do souteže nebyl úplně špatný, ale pak následovala řada porážek, z kterých se již naše mužstvo během podzimu nevzpamatovalo. Měli jsme i světlejší okamžiky, ale po našich chybách nás vždy soupeř potrestal a naše brankové příležitosti bohužel zůstaly nevyužity. Mužstvo se po podzimu nachází na posledním 14.místě se 4 body,(1-1-11), 15:40. Střelecky se dařilo Ondrovi Pyšíkovi, který vstřeilil 5 branek.Naši Starší žáci 2005-2006 (i mladší žáci) si zahráli poprvé krajskou soutež, kdy jsme vytvořili sdružené družstvo s Dostou Bystrc. Vstup do podzimní části nebyl pro naše starší žáky do krajské soutěže vůbec jednoduchý. Na úvod sezony jsme měli velmi těžký los, kdy jsme se postupně utkávali s nejlepšími mužstvy v soutěži (Start, Medlánky).
Od druhé poloviny podzimní části mělo naše mužstvo vzrůstající formu , kterou potvrdilo šňůrou několika vítězství v řadě. Kluci sehráli několik vydařených utkáních (Kahan, Znojmo, Boskovice a Bohunice). Ke konci sezony bylo na klucích vidět ,že jsou více sehraní a mají více natrénováno. Nakonec jsem se umístili těsně pod polovinou tabulky na 8.místě se 18 body,(6-0-7), 43:55, což lze považovat za úspěch.V zimním období se zúčastní Tišnovské zimní ligy na UT hrané v Boskovicích, Blansku a Tišnově.Mladší žáci ročníku 2007 si v krajské souteži vedou ještě lépe, jsou na 5.místě s 23 body,49:36.Kluci ročníku 2008, kteří přišli v loňském roce ze starší přípravky získavají zkušenosti na větším hřišti v městských soutežích společně na Dostě Bystrc.Starší přípravka (2009-2010) si pod vedením Přemka Severy se potýkala v městské soutěži ve sk. A s velmi  úzkým kádrem, mnohdy doplněn o kluky z mladší přípravky. Presto odehrála několik kvalitních utkáních a na klucích je vidět , že je fotbal baví.Mladší přípravka (2011-2012 si po roční pauze zahrála mistrovské utkání. Pro kluky to vůbec nebylo jednoduché, protože zejména v začátcích se hledali a ještě ke všemu byli zařazeni do skupiny “B” , která je pro kluky,co hrají MU prvním rokem velmi težká. Zápas od zápasu zde byl vidět pokrok a v posledním utkání se jim podařilo zvítězit. V mistrovských utkáních je vedl Michal Sedláček . Jinak se do trénování zapojili dva nový trenéři Michal Vlasák a Piotr Pasze.Fotbalovou školičku (2013 a mladší) vede svědomitě Tomáš Jarušauskas. Od jara bychom je chtěli přihlásit do soutěže.

PODĚKOVÁNÍ

Vám všem fotbalovým příznivcům a sponzorům bychom rádi poděkovali za projevenou přízeň a podporu našeho SK Žebětín.

Jmenovitě děkujeme panu Jiřímu Havelkovi a Markétě Janáčkové za nádherné fotky!

Díky také patří všem hráčům, od těch nejmenších až po ty nejstarší, všem trenérům

za odvedené výkony a reprezentaci SK Žebětín , ale i celé obce.

Poděkování také Olinovi Stodůlkovi a Liborovi Novotnému a panu Renčovi za údržbu hřiště a areálu.

Dnešní doba není vůbec jednoduchá, aby klub vůbec mohl fungovat, stojí to nemalé

úsilí (i finanční) a spousty volného času nás všech, dobrovolně a láskou k fotbalu a klubu.

I přesto kritiky může být dosti a do sytosti.

Vážený návštěvníku, tato stránka používá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.