Aktuality

Ohlédnutí za PODZIMem 2020 – SR 2020/2021:

 

Muži začali v krajské soutěži I.A třídy již sedmou sezonu. Loňská jarní sezona kvůli koronaviru skončila dříve než vůbec začala. To že nikdo nepostupoval a nesestupoval nás pravděpodobně vlastně zachránilo od sestupu. Trenér Aleš Martínek to neměl po letní přestávce vůbec jednoduché, kdy se téměř nepřetržitě buduvalo nové mužstvo. Na přípravě a trénincích se podílel kondiční trenér Filip KOFY Košecký, Zdeněk Cihlář a Jan Buček ml.. V zimním období Jara Matonoha, kteří přispívali svými zkušenostmi na rozvoji kondice a taktických věcí při zápasech našeho mužstva a jim patří velký dík. Tým byl doplněn hlavně o mladé hráče, kteří sbírají zkušenosti a chtějí na sobě pracovat a dostat se do sestavy v krajských soutěžích. Přípravné zápasy ukázaly slabiny, nezkušenost a naivní hru mladých hráčů, kteří se teprve učí hrát mužský fotbal. Musíme si zvyknout na důraz, zkušenosti a rychlost protihráčů. Cíl jako trenéra je vyhnout se bojům o záchranu a dál budovat mužstvo pro další sezóny. To vše dle slov pane trenéra Aleše Martínka. Ale nutno podotknou, že oproti loňsku je zde vidět značný pokrok hlavně v defenzívě. Z deseti odehraných kol jsme v šesti utkáních prohráli jen o jednu branku a převážně proti silným soupeřům odehráli velmi dobré utkání (Tišnov, Zbraslav, Rajhradice). Velmi nás můžou mrzet utkání ve Vojkovicích, Soběšicích a v Zastávce kde jsme díky neproměnování šancí a nezkušeností ztratily body až v závěru utkání. Podzimní část byla ukončena předčasně, kdy zbývaly odehrát tři poslední kola. Momentálně se necházíme na předposledním místě (13. místo-4 b., 1-1-8 9:17), ale do jara chceme mužstvo posílit hlavně v ofenzívě a pevně věříme, že i v tabulce půjdeme nahoru.Naši dorostenci r.2004-2005 si někteří zahráli krajskou soutež společně na Dostě Bystrc.a ostatní získavají zkušenosti v okresním přeboru. To stejné platí pro kluky r.2006 a 2007, kteří take hrají společně na Dostě Bystrc krajskou soutež. 

Mladší žáky ročníky (2009-2008) začal koncem léta trénovat pan Libor Sládek a v městském přeboru si kluci pod jeho vedením vedoou velmi dobře a jsou ve středu tabulky..

Starší a mladší přípravku vede velmi poctivě Tomáš Jarušauskas, který se po odchodu trenéra Přemka Severy potýkal s konsolidací jednotlivých mužstev. Koncem sezony se kluci začali herně zápas od zápasu zlepšovat. 

Fotbalovou školičku (2014 a mladší) vede velmi svědomitě Jirka Dubovov za asistence             Vl. Stuchlíkem. 

Pro děti je v těchto věkových kategoriích velmi důležité, aby se pohybově rozvijely a hra i pohyb je bavil. Koncem září se nám take podařilo uspořádat nábor. Stále se ale potýkáme s nedostatkem trenérů v mladěžnických kategoriích.

Vážený návštěvníku, tato stránka používá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.