Aktuality

Naši starší žáci podpořili benefiční turnaj Domčův sen pro Nadační fond dětské onkologie Krtek, který se konal v neděli 29.9.2019.

více webu www.vysledky.domcuvsen.cz .

Za Domčův sen a pořadatelský tým

www.domcuvsen.cz

Syn si přál uspořádat charitativní turnaj. Po jeho úmrtí jej v Brně-Ivanovicích organizuje jeho otec

Prostřednictvím fotbalového turnaje se v neděli v Brněnských Ivanovicích splní jeden dětský sen. Pro svého syna Dominika to udělá Robert Bárta. Ten je hlavní organizátor soutěže pro hráče do patnácti let, o jeho nápad ale nejde.

Pozvánku na turnaj přijala desítka moravských klubů včetně těch největších, jako jsou Zbrojovka Brno a Sigma Olomouc (ilustrační foto

„Turnaj se jmenuje Domčův sen. Je to sen mého syna, který před dvěma lety onkologicky onemocněl. Jeho snem bylo uspořádat fotbalový turnaj, kde si zahraje a kde zviditelní Nadační fond dětské onkologie Krtek, protože se stará o děti a o rodiče, pomáhá v každodenní strasti, kterou mají. Bohužel loni na podzim nemoci podlehl. Jako tatínek si myslím, že dětské sny se mají plnit,“ popisuje Radiožurnálu Robert Bárta.Jeho syn Dominik před onemocněním hrál fotbal za Svratku Brno. Dvanáctiletý chlapec přišel s nápadem na uspořádání charitativního turnaje při dlouhém pobytu v nemocnici.„Často se probudil se snem, že hraje fotbal na Svratce. Pak řekl: Až se uzdravím, uděláme fotbalový turnaj, kam pozveme další týmy. Pro něj byly důležité informace o dětské onkologii pro všechny děti,“ říká Bárta.Hlavním cílem fotbalového turnaje není jenom vybrat peníze na fungování Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Pořadatelé si přejí především zasáhnout samotné účastníky fotbalové soutěže pro žákovská družstva.„Děti budou poprvé ve svém životě přímo donátory a účastníky nějaké charitativní akce. To je z mého pohledu velmi důležitá edukativní záležitost. Vysvětlit dětem, že v životě není jen radost, což je ten sport, ale i starost, což je ta charitativní část toho turnaje,“ vysvětluje Bárta.

Vážený návštěvníku, tato stránka používá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.